KURUMSAL MAİL ADRESİNİN YARARLARI NELERDİR?

Firmaların kurumsal bir kimliği olduğunu ve müşterilerine değer verdiğini hissettirmeleri için markalarının adını taşıyan mail adresleri kullanmaları çok önemlidir.

İş hayatında elektronik postalar vazgeçilmesi mümkün olmayan iletişim yollarından biridir. Firmalar artık daha kurulmadan önce web site ve e-mail adreslerini belirlemekte, müşteri ve kurumlarla sürdürdükleri tüm ilişkileri tescilli bu adresler üzerinden yapmaktadırlar.

Günümüzde çoğu firma kendi web siteleri uzantılı isim.soyad@firmaadi.com.tr şeklinde mail adresleri kullanırken, bazı firmaların Hotmail, Mynet, Yahoo, Yandex gibi uzantılı ücretsiz e-mail adreslerini de kullandığı da görülebilmektedir.

Gerek teknik, gerek bilgi eksikliği bazen de maliyetten kaçmak için ücretsiz servisler üzerinden kurulan ticari ilişkiler hem gayri resmi hem de ciddiyetsiz olarak görülebilmektedir.

Gerek teknik, gerek bilgi eksikliği bazen de maliyetten kaçmak için ücretsiz servisler üzerinden kurulan ticari ilişkiler hem gayri resmi hem de ciddiyetsiz olarak görülebilmektedir.

Kurumsal ve ücretsiz mail hesaplarının karşılaştırması
Kurumsal Mail Sistemleri Ücretsiz Mail Sistemleri
Kurumsal kimliğin yansıtılması +
Müşteriye verilen değerin gösterilmesi +
İş yazışmalarının güvenliği + +
Kolay taklit edilebilme +
Yönetim kolaylığı + +
Yıllık ücreti Var Yok
Mail alma ve gönderme kapasitesi + +
Şirket çalışanları arasında iletişimi kolaylaştırma +
Resmiyet ve ciddiyet +